מתוך ראיון עם עו"ד תומר שזר לאתר LAW FORUM

עו"ד שזר, הינו הבעלים של שזר משרד עורכי דין וגישור, אשר הינו משרד המתמחה בתחום הנדל"ן, פינוי שוכרים, ליטיגציה, ההוצאה לפועל ותחום פשיטת הרגל, אב לשני ילדים מקסימים  ובעל ותק של למעלה מעשר שנים במקצוע. הצלחה בולטת: החלטה תקדימית אודות פינוי גן ילדים שפעל בצורה בלתי חוקית בלב שכונת ק'וטגים.

עו"ד שזר, בחרת להתמחות בשני תחומים שונים מאוד – המקרקעין, ומצד שני ההוצאה לפועל, מדוע?

שני תחומים אלו, אכן שונים בתכלית זה מזה, הראשון- המקרקעין – הינו תחום אשר מרכז לתוכו תת תחומים רבים, ולמעשה נוגע לכל אחד ואחד מאזרחי מדינת ישראל, לטעמי עו"ד אשר אין לנו הבנה בענייני המקרקעין, יש לו חסרון עצום למול עו"ד אחרים, ולכן זה תחום שהקדשתי זמן רב ללמוד אותו, לרבות השתתפות בקורסים רבים והשתלמויות ושיתוף פעולה למול משרדי מקרקעין מהגדולים בארץ.

לעומת זאת, תחום ההוצאה לפועל, משלב בתוכו תתי תחומים אחרים, כגון: ניהול מו"מ, ובמקרים מסויימים ליטיגציה (הופעות בבתי משפט), ולמרות השוני הרב בין התחומים, זהו תחום עמוק ומעניין לא פחות ומאתר אותי ואת משרדי מידי יום.

עו"ד שזר, בין היתר אתה מתמחה בתביעות פינוי שוכר. כיצד היית מתאר את התופעה הזו של דיירים שמסרבים להתפנות? (מכת מדינה?)

לצערי בשנים האחרונות, נוצרה ממש "מכת מדינה", שבה דיירים מנצלים את הפריצה שבחוק, ומסרבים לפנות את המושכר, תוך כדי שהם לא משלמים את דמי השכירות, לבסוף המחוקק נעתר לדרישה הגוברת לשינוי החוק, וכך כיום ניתן להגיש תביעה לפינוי מושכר, בדרך מהירה, וזאת בניגוד לבעבר, כאשר היה צריך לנהל תיק משך זמן רב מאוד עד לקבלת פס"ד.

כיום ניתן לקבל פסק דין לפינוי המושכר בתוך 60 ימים בלבד, וגם הליך ההוצאה לפועל אשר במסגרתו מבוצע הפינוי עצמו – גם הוא קוצר וזאת בעקבות דרישה גוברת של עורכי הדין מהתחום לרבות של הח"מ, כאשר נתקלו בבעיה בירוקרטית אשר האריכה את מועד הפינוי ללא כל סיבה ניראית לעין.

כמי שמתמחה בפינוי שוכרים שלא מתפנים, מה היית ממליץ היום לבעלים של דירה שמבקש למצוא לה שוכר?

ראשית כל, להפסיק ולנסות לחסוך כסף. זול – עולה ביוקר בסופו של יום. קחו עו"ד, עו"ד יערוך לכם חוזה שכירות ראוי שמתאים לצרכים שלכם (ולא איזה "חוזה סטנדרט" שהורדתם מהאינטרנט). עו"ד גם יבדוק את טיב הערבים, ואף יחתים את הערבים על בטוחות ראויות- כך שאם חלילה משהו ישתבש בהמשך הדרך, ניתן יהיה לגבות את החוב מאת הערבים ולא יוותר מצב שאתם חשופים לאי תשלום דמי שכירות מצד הדיירים.

עו"ד שזר, מה אתה יכול לספר לגולשים שלא מכירים אותך, על האיש שבך?

חובב ספורט, מגיע למגרשי הכדורגל והכדורסל באופן קבוע, לרבות עם ילדי. אוהב מאוד לכתוב, ומפרסים מאמרים משפטיים, ואף פוליטיים בעיתונות. "חיידק" נוסף בשנים האחרונות הוא הפייסבוק… אשר במסגרתו אני נהנה לשתף וכן לקרוא ולהתעניין בחברים ישנים ולהכיר חברים חדשים.

לא מתעייפים מהמקצוע?

לא. ממש לא.כל יום שאני מגיע לעבודה, אני מגיע עם חיוך על הפנים. כל יום יש תיק מעניין אחר, ובכל תיק אפשר למצוא אתגר ועניין. זאת בתוספת העובדה כי אני מאוד אוהב להופיע בבתי משפט, הרי שלמעשה מבחינתי אני במקצוע הכי מתאים עבורי